Вакуумна термоформовка пластика

З появою пластмас на зміну старовинній техніці пап’є-маше прийшов метод термоформовки пластиків, застосовуваний сьогодні в різних сферах людської діяльності. Термоформовка пластика значно розширила можливості дизайнерів, рекламістів, декораторів … Широко застосовується цей метод у виготовленні зовнішньої та інтер’єрної реклами, промостоек, оформленні виставок, місць продажу …

Сьогодні різні носії реклами і візуальних комунікацій, що містять яскраві формовані художні елементи і символи, приковують до себе погляди випадкових про хожіх.

Термоформовка пластиків – це метод створення об’ємних виробів і заготовок різної форми з пластикових мас шляхом нагрівання та суміщення з матрицею. Великого поширення набула останнім часом саме вакуумне формування пластика. Цей метод вакуумного формування перевершує інші методи своєї економічної і технічної рентабельністю. При вакуумуванні розм’якшений пластик приймає форму матриці; тим самим виходить якийсь відбиток формування, який в подальшому випилюється, фрезерується або викарбовується. Потім відбувається під чистове обробка і доведення краю формованого виробу. Процес виготовлення виробу способом вакуумної термоформовки можна розбити на два основних етапи.

vakuumnaya-termoformovka-plastika-1
1. Виготовлення пресформи, на якій буде безпосередньо відбуватися процес вакуумного формування пластику, – найбільш трудомісткий і тривалий процес, що вимагає спеціальних знань і навичок. Виготовлення тривимірних форм проводиться на високотехнологічному фрезерному верстаті AXYZ 6010 із застосуванням спеціалізованих програмних засобів і інструментів. Залежно від тиражу замовлення, вимог до якості поверхні відформованого вироби, точності виконання і цінової політики вибирають матеріал для пресформи:

 • МДФ – при виготовленні невеликих партій виробів, від 20 до 100 примірників.
 • Склопластик або алюміній – при виготовленні великих партій виробів, понад 100 примірників.Вартість готової пресформи залежить від витрат на витратні матеріали по виготовленню матриці і складності її виконання, тому для розрахунку необхідний ескіз (креслення) передбачуваного вироби із зазначенням основних розмірів, кількість (тираж) і основні вимоги до виробів.

  2. Формування листового пластику. За рахунок розігріву в спеціальній камері формувальної машини пластик розм’якшується. Далі пластик поміщається на пресформ і проводиться відкачка повітря з про простору між листом розм’якшеного пластика і матрицею. Метод вакуумного формування (позитивний і негативний методи) заснований на досягненні температури, при якій термопластичний полімер переходить в стан розм’якшення, в’язкості і дії атмосферного тиску, між листом і матрицею при цьому утворюється вакуум (близько 100 мм. Рт. Ст. Або 10 кн / кв.м.), лист термопластика втягується в пресформ, набуваючи задані форми. Потрібно сказати, що рентабельність вакуумної термоформовки прямо пропорційна тиражу виробів. Разові витрати на виготовлення пресформ стають несуттєвими при виготовленні цілої партії ідентичних об’ємних виробів. Використовуючи дану технологію можна заощадити кошти і час, значною мірою збагативши пластичні властивості готового виробу. (У разі ексклюзивного виробництва одиничного вироби – герб, об’ємний логотип, фасадна табличка з рельєфом і т.п. – цікавою може бути технологія фрезерування на нашому AXYZ 6010 акрилу потрібних кольорів і товщини з наступною збіркою їх у закінчений виріб в поєднанні з композитним матеріалом) . При розміщенні у нас замовлення на готовий виріб Вам необхідно знати технічні характеристики формувального верстата:

 • Максимальний розмір встановлюється листа пластика 1220х1000мм, 2000х2000 мм
 • Максимальний розмір отформованной деталі 1170х950мм, 1940х1940 мм
 • Максимальна глибина витяжки 300мм.

vakuumnaya-termoformovka-plastika-2
Машина вакуум-формувальна призначена для формування виробів з листового пластику за формою-шаблоном. Матеріалом для моделі може служити: гіпс, фанера, МДФ, метал, бетон, полімербетон. Основні критерії при виборі матеріалу для моделі: вартість матеріалу, вартість виготовлення моделі, довговічність, ремонтопридатність, вимоги до якості виробу.

Технологія процесу формування відбувається наступним чином:

 • на не рухомий вакуум-формувальному столі встановлюється вакуум-форма;
 • листова заготовка закріплюється в затискної рами і подається до нагрівачів;
 • розігріта заготівля натягується на вакуум-форму, у внутрішній порожнині якої створюється вакуум, витягнутий лист щільно облягає вакуум-форму точно відтворюючи контури моделі деталі;
 • оформлене виріб охолоджується, витягується з затискної рами і на його місце встановлюється наступна заготівля.Технологія вакуумної термоформовки має на увазі використання пластику при виготовленні виробів. Більшість пластиків, представлених сьогодні на ринку – листовий полістирол загального призначення, АBS пластик, оргскло (акрилове скло PMMA), різні сополімери та ін. – В тій чи іншій мірі піддаються формуванню, однак існує ряд обмежень при виборі матеріалу під конкретну задачу. Велике значення має складність форми, глибина формування (витяжка), наявність внутрішнього підсвічування в готовому виробі.

vakuumnaya-termoformovka-plastika-3

Наші клієнти
 • ТНК
 • Life
 • Эко-маркет
 • Техноярмарок
 • Нафтогаз
 • Окко
 • WOG